Nie da się ukryć, że obecnie coraz większą uwagę poświęcamy temu, z jakiego materiału wykonana jest nasza pościel. Wiemy bowiem dobrze, że ma ona ogromny wpływ nie tylko na jakość i komfort naszego snu, ale także na jego higienę i wiele innych aspektów, które związane są z naszą wygodą. Dawniej, przy zakupie tekstyliów do sypialni kierowaliśmy się głównie designem czy kolorami. Chcieliśmy bowiem, by pościel wyrażała indywidualny charakter naszej sypialni i po prostu pięknie się w niej prezentowała. Dziś jednak to właśnie materiał ma dla nas największe znaczenie. Nie da się ukryć, że obecnie można zauważyć, iż do łask powraca pościel wykonana z flaneli. Materiał ten na jakiś czas całkowicie zniknął z naszych wnętrz i kojarzył się nam głównie z roboczymi koszulami. Obecnie jednak pościel wykonana z flaneli dość energicznie powraca do naszych sypialni i zdobi nasze łóżka. Wobec tego, jakie są największe zalety tego typu pościeli?

Pościel z flaneli i jej wytrzymałość

Pościel 140×200 wykonana z flaneli z pewnością szybko skradnie serca każdego z jej użytkowników. Głównie wynikać to będzie z faktu, że pościel ta jest wyjątkowo wytrzymała i odporna na wszelakie uszkodzenia czy rozciągnięcia. Tak naprawdę można śmiało powiedzieć, że taka pościel posłużyć nam przez wiele lat. Z całą pewnością również będzie nam taką pościel o wiele łatwiej utrzymać w czystości. Wynika to z faktu, że flanela jest jednym z tych materiałów, które można prać w temperaturze powyżej 30 stopni Celsjusza i nie wpłynie to negatywnie na jej właściwości czy estetykę. Z uwagi na to, że włókna flaneli bardzo łatwo poddają się barwieniu, pościel ta również występuje w wielu różnych wzorach oraz kolorach. Dzięki temu można będzie ją bez większych problemów dopasować do estetyki i aranżacji, która już istnieje w danej sypialni.

Pościel z flaneli i jej wyjątkowe właściwości

Pościel flanelowa to nie tylko odporność i wytrzymałość. Tak naprawdę pościel ta wyróżnia się również wyjątkowymi właściwościami, które nie pozostaną obojętne dla higieny i komfortu naszego snu. Okazuje się, że pościel z tego materiału zadba o odpowiednią cyrkulację powietrza, a dzięki temu przyczyni się ona do naszego spokojnego i co najważniejsze również i zdrowego snu. Nie można zapomnieć także o tym, że pościel z flaneli nie jest aż tak podatna na wnikanie kurzu czy innych roztoczy, wobec tego staje się ona również względnie bezpieczna dla alergików. Jak więc widać, pościel z tego materiału- choć na kilka sezonów zniknęła z naszych sypialni- z pewnością powinna do nich powrócić.

About Redakcja

administrator