Ogród za domem jest dla nas szczególnym miejscem, w którym możemy się zrelaksować i spokojnie wypocząć. Oprócz pięknych i pachnących kwiatów istotne jest także odpowiednio dopasowane oświetlenie. Podstawą oświetlenia ogrodu jest właściwe rozmieszczenie punktów świetlnych. Mają one bardzo duży wpływ na wygląd naszej oazy spokoju.

Lampy ogrodowe wpuszczane w ziemię ciekawym sposobem na oświetlenie

Nowoczesnym, a zarazem ciekawym sposobem na oświetlenie ogrodu są lampy ogrodowe wpuszczane w ziemię. Charakteryzują się oryginalnym wyglądem, a sposób, w jaki oświetlają teren, pozwala stworzyć bardzo ciekawą aranżację.

Należy podkreślić również to, że tego typu lampy ziemne są solidnym źródłem światła. Wynika to głównie z tego, że ich od dolne podświetlenie skutecznie rozprowadza światło we wszystkich częściach ogrodu.

Czy lampa zewnętrzna sufitowa w ogrodzie to dobry pomysł?

Lampy zewnętrzne sufitowe wiszące są najlepszym rozwiązaniem do ogrodu, w którym mamy altankę. Takie oświetlenie daje bardzo dobre światło, dzięki czemu możemy poczuć się jak w domu. Do ogrodu warto wybrać duże sufitowe lampy, które pozwolą oświetlić cały stół, gdzie spożywamy wieczorną herbatę czy kolację w gronie rodzinnym.

Zewnętrzna lampa sufitowa wisząca dostępna jest w różnych stylach i kolorach. Można je nabyć w bardziej nowoczesnym wzornictwie do minimalistycznych ogrodów albo w tradycyjnym do ogrodów o wymyślnych kompozycjach zieleni.

Lampy te fantastycznie prezentują się również w ogrodach ekologicznych. Charakteryzują się one bowiem tym, że są tanie w zakupie i energooszczędne. Należy pamiętać, aby zamontować je odpowiednio wysoko, aby nie powodowały ryzyka uderzenia głową.

lampy wpuszczane w grunt

Czy warto zamontować lampy naścienne przed domem?

Dobrze oświetlone wejście do posesji, podjazd czy rozświetlony taras, to gwarancja komfortowego korzystania z tych wszystkich miejsc po zapadnięciu zmroku. Lampy naścienne zewnętrzne można montować do elewacji budynku albo na ścianie przy domu czy przy garażu.

Zewnętrzne kinkiety ścienne mogą mieć dwa lub jeden punkt świetlny. Oprawy dwukierunkowe będą emitować strumień światła w górę i w dół, co pozwoli stworzyć ciekawe efekty świetlne. Takie lampy bardzo często montowane są przy domowej werandzie, przed pizzerią czy przed restauracją.

Natomiast lampy naścienne jednokierunkowe z żarówką LED pozwalają nakierować światło na konkretny punkt taki jak dekoracja, pergola kwiatowa czy klomb. Warto postawić na lampy z czujnikiem ruchu, które idealnie sprawdzają się przy wejściu na posesję.

About Redakcja

administrator