Plisy okienne przez ostatnie lata zdobywają coraz większą popularność. Są cenione w szczególności przez osoby poszukujące niezbyt typowych, a zarazem funkcjonalnych dekoracji. Co więcej, plisy okienne sprawdzają się bardzo dobrze w przypadku okien, które mają niestandardowy kształt. Plisy okienne można założyć także na oknach dachowych, do których trudno dostosować zwyczajne rolety lub też żaluzje. 

Czym charakteryzują się plisy okienne?

Opisywane dekoracje są rodzajem rozwijanej zasłony, która jest wykonana z dwustronnej tkaniny. Zasłonę tą zakłada się po wewnętrznej stronie okna. Wyglądem plisy okienne przypominają zwijaną harmonijkę, którą w razie potrzeby można rozwijać i zwijać. Co więcej, dzięki możliwości zmieniania długości plisów okiennych istnieje także możliwość rozwinięcia jej na pożądaną wysokość w zależności od rozmiarów okna. Z założenia plisy okienne przypominają tradycyjne rolety, jednakże odróżnia je specjalna listwa, dzięki której szybę okna można odsłaniać nie tylko od dołu, ale także od góry. Plisy są bardzo prostymi elementami. W odróżnieniu od żaluzji lub też wspomnianych rolet do obsługi plisów nie są potrzebne łańcuszki, sznureczki, ani innego rodzaju mechanizmy, które mogą wydawać się skomplikowane. Z tego też powodu plisy są całkowicie bezpieczne dla dzieci oraz zwierząt, są to też dekoracje bardzo proste w obsłudze i w montażu. Warto nadmienić, iż różnego rodzaju plisy okienne są dostępne w sklepie internetowym Monirol.pl, który swoim klientom daje możliwość wybrania usługi bezpłatnego montażu, jeżeli klient potrzebuje pomocy w tej kwestii. 

Różne kolory i wzory

Można znaleźć plisy okienne, których tkanina może być zupełnie różna. Dla osób, które cenią sobie subtelne dekoracje oraz minimalistyczne wnętrza poleca się plisy okienne, których tkanina jest w jednolitym kolorze. Warto wspomnieć, iż można wybierać spośród całej palety barw. W zależności od dobranego koloru tkanina plisów okiennych za dnia może zarówno ocieplać, jak i ochładzać wnętrze, a także nadawać światłu określony kolor. Co więcej, dzięki plisom ilość światła wpadającego do pomieszczenia można regulować. Istnieje także możliwość rozpraszania światła – wystarczy odpowiednio rozsunąć plisy, żeby światło stało się subtelniejsze. Osoby, które lubią ciekawe akcenty wystroju wnętrza warto polecić plisy z tkaniną we wzory. Mogą to być różne kształty, paski, kropki, kółeczka, czy też kwiaty. Wybierając tego rodzaju wzór warto pamiętać jednak o tym, iż jak już zostało wspomniane – kolory, które widnieją na tkaninie zmieniają kolorystykę światła dziennego. Wybierając wzory na tkaninie plisów warto więc pamiętać, w jakim kolorze oświetlenia dane pomieszczenie wygląda dobrze i mając to na uwadze odpowiednio dobierać kolory tkaniny plisów okiennych.

About Redakcja

administrator