Okna balkonowe i tarasowe pełnią rozmaite funkcje w naszym domu – doświetlają, poprawiają estetykę, zapewniają przewiew. W związku z tym ich odpowiedni dobór jest bardzo istotny, zwłaszcza gdy mają zapewnić wszystkie te elementy w jednej konstrukcji.

Okna HST – piękne i funkcjonalne

Jednym z typów okien balkonowych są okna HST. Ich możliwości sprawiają, że są idealnym wyborem dla osób, które potrzebują dokonać montażu okien, które cechują się nie zawsze standardowym wymiarem. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, mogą osiągać wymiary większe niż okna w systemie PSK. Dodatkowo świetnie sprawdzają się jako ozdoba elewacji, ponieważ dobranie odpowiednich materiałów wykończeniowych, pozwala na dopasowanie ich do ogólnej stylistyki budynku.

Dzięki możliwości zastosowania dużych rozmiarów, przeszklenie jakie można zastosować, pozwoli bardziej doświetlić wnętrze budynku. Jest to szczególnie ważne w okresie letnim oraz zimowym – kiedy ilość słońca jest ograniczona. Nie oznacza to jednak, że duża powierzchnia szklana będzie dla nas soczewką lub drogą, którą zimno będzie dostawać się do środka. Odpowiednio dobrane okna pozwolą zachować komfort cieplny, nawet mimo dużej powierzchni szyby w oknie balkonowym.

Okna HST prócz tego, że dobrze się prezentują, są także wygodne w obsłudze. Dzięki szynie ukrytej pod maskownicą w podłodze, mechanizm nie zaburza estetyki pomieszczenia, a wręcz podkreśla klasę zastosowanego rozwiązania. Mechanizm do przesuwanie okien HST jest łatwy i wygodny w obsłudze. Dzięki zastosowaniu odpowiednich prowadnic i rolek, okna otwierają się lekko, dlatego niezależnie od posiadanej siły, można je otworzyć, nawet gdy posiadają znaczące rozmiary.

Okna HST – gdzie można zamontować?

Okna te bez problemu można wybrać do domu lub innego budynku (np. biura). Możliwe jest zamontowanie ich zarówno na parterze jako drzwi na taras, jak również na piętrze, w formie okien balkonowych. Decydując się na te okna, trzeba mieć na uwadze konieczność wykonania prac, które są niezbędne do zamontowania mechanizmu. O ile w nowo budowanym budynku nie będzie to mieć znaczenia, o tyle w wykończonym wnętrzu może istnieć konieczność prac przy podłodze.

Ile kosztują okna HST?

Cena uzależniona jest od producenta, zastosowanych materiałów, rozwiązań czy wymiarów. Wiele czynników wpływających na ostateczną cenę sprawia, że ustalenie typowych widełek jest praktycznie niemożliwe. Trzeba jednak przygotować się na konkretniejszy wydatek, ponieważ okna HST to wysokiej jakości i dobrze rozwiązane technicznie okna tarasowe i balkonowe.

About Redakcja

administrator