Posiadanie własnego ekspresu do kawy to ogromne udogodnienie zwłaszcza dla fanów małej czarnej. Wstając o poranku można jednym kliknięciem zaparzyć pyszną i aromatyczną kawę. Jednak aby zawsze tak było należy stosować się do zasad higieny ekspresu. Niestety niedbałość o ten aspekt często sprawia, że z czasem użytkowania ekspresu jakość kawy się pogarsza. Wiele osób winowajcy szuka w ziarnach jednak tak naprawdę problem może znajdować się gdzie indziej…

Tabletki odtłuszczające Kenwood – jak poprawnie używać?

Tabletki odtłuszczające Kenwood używa się w bardzo prosty sposób. Cały proces nie jest skomplikowany i trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Wszystko rozpoczyna się od usunięcia ziarenek kawy znajdujących się w specjalnym zbiorniku, który posiada dany ekspres do kawy. Następnie aby nie zadławić ekspresu napełnia się zbiornik z wodą do maksymalnej objętości, która wskazana jest na zbiorniku. Tabletki odtłuszczające Kenwood należy wrzucić do zbiornika mielącego kawę. Wystarczy jedynie pojedyncza tabletka, aby poradzić sobie z odtłuszczeniem całego ekspresu – dzięki temu to bardzo ekonomiczny proces.

Po wrzuceniu tabletki odtłuszczającej należy jedynie włączyć ekspres na dowolny program zaparzania kawy i podstawić filiżankę. Ze względu na brak kawy z ekspresu będzie produkowana oczywiście woda, która służy w celu nadania tabletce optymalnego środowiska do czyszczenia. W połowie programu należy wyciągnąć gniazdko ekspresu z prądu. Następnie po upływie 15 do 20 minut ekspres ponownie włącza się i program jest kontynuowany. Dzięki temu cały tłuszcz zostaje uwolniony do roztworu wodnego, który wypłynie z oczyszczonego już ekspresu.

Tabletki odtłuszczające Kenwood – ekonomiczny pakiet w dobrej cenie

Tabletki odtłuszczające Kenwood sprzedawane są w większych opakowaniach. Dzięki temu nie trzeba ciągle szukać nowych tabletek czy zamawiać ich przez internet jednocześnie płacąc za przesyłkę. Można znaleźć je nie tylko w sklepach internetowych, ale również sklepach stacjonarnych z podobnymi artykułami gospodarstwa domowego.

About Redakcja

administrator